• Slávnostné odovzdávanie vysvedčení 2018/2019

4. 7. 2019

Rovnako ako na vysokej úrovni vedieme na našej škole výchovu a vzdelávanie študentov, tak sme pristúpili aj k vyhodnoteniu školského roka a odovzdávaniu vysvedčení. Slávnostné podujatie, ktoré sa konalo v aule Okresného úradu v Banskej Bystrici, svojou účasťou poctili vzácni hostia: španielsky veľvyslanec Luis Belzuz de los Rios, čínsky veľvyslanec Lin LIN, atašé veľvyslanectva ČLR Zhang Jiahui, riadieteľ odboru gymnázií a jazykových škôl RNDr. Igor Gallus, čínsky riaditeľ Konfúciovho inštitútu v Bratislave Li Qingfeng, prednosta OÚ v Banskej Bystrici Mgr. Július Ernek, vedúca odboru školstva OÚ v Banskej Bystrici Mgr. Oľga Búryová, vedúca oddelenia odborných a MČ OÚ v Banskej Bystrici Ing. Mária Kolárska, vedúca oddelenia špec. činností OÚ v Banskej Bystrici Ing. Elena Zubáčová, za oddelenie špecializovaných činností OÚ v Banskej Bystrici JUDr. Iveta Paračková, vedúca oddelenia analýz, finančných a kontrolných činností Ing. Zdenka Mikulová, riaditeľka Štátnej vedeckej knižnice PhDr. Blanka Snopková, PhD.,  riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu prof. PhDr. Ľudovít Hajduk, PhD, viceprezident pre informácie a styk s médiami Klubu slovenských výsadkárov SR Mgr. Vladimír Schneider a členovia Rady školy Mgr. Urbančoková, PhDr. Zajková, Mgr. Cipciar a Ing. Michalíková.

Úspešní absolventi prvého ročníka nášho gymnázia si v slávnostných talároch pred zrakmi hrdých rodinných príslušníkov prevzali hodnotenie svojej celoročnej práce v podobe vysvedčení. Najúspešnejších študentov v jednotlivých sekciách nášho gymnázia ocenili zástupcovia príslušného veľvyslanectva. V závere podujatia ocenil riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu prof. PhDr. Ľudovít Hajdúk, PhD. najúspešnejších študentov v rámci všetkých žiakov nášho gymnázia.

Veríme, že pohľad na slávnostné ocenenie žiakov vzácnymi hosťami bol aj pre ostatných žiakov veľkou motiváciou k poctivej práci do nasledujúceho školského roka. Po zaznení tónov študentskej hymny Gaudeamus na záver slávnosti sa všetci zúčastnení rozišli v ústrety pekným letným dňom.

• Aj ty v IT

4. 7. 2019

Aj ty v IT je občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 s poslaním podporiť a motivovať dievčatá k štúdiu informatiky a následnému zamestnaniu sa v danom odbore. IT je moderný nástroj, ktorý má uplatnenie všade vo svete, naprieč všetkými odvetviami. Štúdium technológií dáva slobodu a otvára dvere k obrovskému množstvu príležitostí. Ak máte aj vy dievčatá záujem rozvíjať svoje zručnosti v danom odbore aj počas prázdnin, môžete tak urobiť v ŠVK v B. Bystrici v sekcii INFO USA. Bližšie informácie o rôznych aktivitách tejto organizácie na podporu rozvoja IT zručností u dievčat si môžete prečítať na : www.ajtyvit.sk  alebo www.akademiaprogramovania.sk .