• Aktivity

• Zúčastni sa 24. 10.

• Zapoj sa do 24. 10.

Obľúbená kniha

Predstav spolužiakom a pedagógom Tvoju obľúbenú knihu. Uveď jej názov a autora/ku, ako aj to, prečo Ťa práve táto hniha zaujala. Text pošli cez edupage prof. M. Bakošovi, alebo na mail marcel.bakos@gmk-bb.sk

Rozsah: min. 10 viet.
            Termín: do 24. októbra 2022.

• Zapoj sa do 24.10.

Literárna kritika

Zaregistruj sa do školskej knižnice (cez vyplnenie lístka s Tvojimi údajmi a následnú registráciu v systéme Biblib), požičaj si knihu zo školskej knižnice a napíš na ňu literárnu kritiku (recenziu). Môžeš ju napísať aj na knihu, ktorú si teraz nepožičiaš, ale poznáš ju - už si ju čítal/a.

Postup (pozri Návody v menu knižnice):

a) predregistrácia,
            b) registrácia,
            c) požičiavanie kníh,
            d) vloženie literárnej kritiky,
            e) odoslanie screenshotu Tvojho príspevku na edupage prof. M. Bakošovi, alebo na mail marcel.bakos@gmk-bb.sk

Rozsah: min. 10 viet.
            Termín: do 24. októbra 2022.

Literárna kritika (recenzia) je umelecký posudok literárneho diela. Vychádza z čitateľovho individuálneho čitateľského zážitku, ktorý je pri formulovaní konečného hodnotiaceho postoja často rozhodujúci. Jej úlohou je na základe určitých kritérií posúdiť a zhodnotiť literárne dielo – vyjadriť estetický účinok z diela, vystihnúť jeho podstatu, tému, hlavnú myšlienku, posolstvo, vystihnúť jeho originálne prvky, pozastaviť sa pri osobitnom autorovom štýle, využití umeleckých prostriedkov, prináležitosti k danému literárnemu druhu, žánru, situácii, v ktorej dielo vzniklo, pri kompozícii diela a pod. Neprezraď dôležité časti deja!

• Zúčastni sa 24. 10.

Burza kníh

prines 24.10.2022 do školy knihu/zopár kníh, ktoré by si:

a) chcel darovať školskej knižnici do jej fondu,
            b) chcel ponúknuť spolužiakom výmenou za inú knihu.

Miesto: GMK, chodba na prvom poschodí.