• Návody

• Na tejto webovej stránke si môžete pozrieť návod na predregistráciu, registráciu do knižnice, ale aj ako si vypožičať knihu.

1. Predregistrácia
        2. Registrácia
        3. Vypožičanie knihy
        4. Hodnotenie knihy

1. Predregistrácia

Pre predregistráciu do školskej knižnice konktajtujte Mgr. Marcela Bakoša - kabinet 3. poschodie vľavo (pri učebniach INF, V.A, FYZ)

Predregistrácia je prvým krokom, aby ste sa mohli stať členmi školskej knižnice Gymnázia Mikuláša Kováča. Pri predregistrácii budete musieť uviesť:

•  Meno a priezvisko
        •  dátum narodenia
        •  triedu, ktorú navštevujete

Registráciu vykonávajte až po prijatí PIN kódu na uvedený e-mail!!!!

2. Registrácia

Po obdržaní PIN kódu, môžete začat s registráciou.

1.  Pre registráciu otvorte stránku www.infogate.sk a kliknite vpravo na PRIHLÁSIŤ

2.  Po otvorení prihlásenie, kliknite dole na ZALOŽIŤ ÚČET

3. Vyplňte požadované údaje a zadajte PIN, ktorý ste obdržali na uvedený e-mail.

4. Potvrďte potvrdzovací mail.

3. Vypožičanie knihy

Pokiaľ ste vykonali všetky predchádzajúce kroky, môžete si pozriet online katalóg a požičať knihu.

1. Prihláste sa cez stránku www.infogate.sk

2. Po prihlásení kliknite vpravo na profilový obrázok

3. V menu vyberte môžnosť čitateľse kontá

4. Pokiaľ ste všetko spravili správne, zobrazí sa vám názov školy a kliknite na neho.

v prípade, že názov školy nevidíte, kontaktujte Mgr. Richarda Rajčana (kabinet 3. poschode vpravo - pri triedach fyz, V.B, I.B, I.A)

5. Otvorte online katalóg.

6. Pre vyhľadanie / vyfiltrovanie nezabudni stlačiť tlačidlo filter

V prípade vyhľadávania textu, nezabudni potrvdiť enterom / zeleným +

7. Po nájdení knihy, klikni na jej názov.

8. Následne vpravo vyberiete možnosť REZERVOVAŤ / OBJEDNAŤ a objednávku potrvdíte.

9. Nasledujúci deň, od objednania, môžete navštíviť Mgr. Marcela Bakoša za účelom prevzatia knihy.

4. Vloženie hodnotenia (recenzie) knihy

Pre vloženie hodnotenia knihy sa musíte prihlásiť a zobraziť knihu. Následne nájdete tlačidlo Komentáre a hodnotenia. Potom vložíte hodnotenie pomocou hviezdičiek a môžete napísať aj komentár. Nakoniec kliknete na Uložiť moje hodnotenie.
        (Komentár nie je anonymný)

V prípade potreby ďalších návodov, navštívte tento odkaz , alebo kontaktujte Mgr. Richarda Rajčana