• 2% z daní

12. 3. 2021

Oznamujeme rodičom a priateľom školy, ktorí sa rozhodli aj v tomto roku venovať 2% dane z príjmu prostredníctvom rady rodičov našej škole, že svoje Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane /tlačivo si môžete stiahnuť zo stránky školy/ spolu s Potvrdením o zaplatení dane z príjmov/ môžete zaniesť osobne na príslušný daňový úrad alebo poslať poštou na adresu školy. Ďakujeme!!

Vážení rodičia, starí rodičia a priatelia školy,

aj tento rok sa na Vás obraciame s prosbou o 2% dane z príjmu. V predchádzajúcich rokoch nám tieto príspevky veľmi pomohli, preto Vás prosíme o pomoc aj tento rok. Ide o príspevok, ktorý nemusíte vyťahovať zo svojej peňaženky, ale sami rozhodnete o časti svojej dane, ktorá ide do štátneho rozpočtu. Stačí, keď vyplníte tlačivo, podpíšete ho a odovzdáte škole spolu s potvrdením dane od zamestnávateľa. Všetko ostatné vybavíme za Vás. (pozn. tlačivo pošleme vytlačené po deťoch domov, alebo elektronicky nájdete TU)

Ďakujeme za príspevky v minulosti, ktoré sme použili veľmi zodpovedne a efektívne. Napríklad:
            - finančne sme prispeli na didaktickú techniku,
            - prispeli sme na nákup učebných pomôcok,

- kamerový systém
            - prispeli sme na zorganizovanie súťaží na našej škole a mnoho ďalších aktivít.

V našej viac ako viacročnej budove je stále čo prerábať, renovovať, skrášľovať. Normatív na školu nedokáže pokryť všetky náklady, sme odkázaní na sponzorov a príspevky od rodičov. Formou poukázania 2% z daní nám pomôžete dosiahnuť, aby aj naše gymnázium bolo školou peknou a modernou. Peniaze sú kontrolované rodičmi, nie je možné ich použiť na iné účely. Kedykoľvek môžete nazrieť a skontrolovať pohyby týchto financií.

Na škole je potrebné:
            * zakúpiť nové, moderné pomôcky na vyučovanie,
            * vymaľovať triedy, chodby,
            * zrenovovať oplotenie areálu školy

Preto Vás prosíme, venujte nám svoje 2% z dane, oslovte aj svojich priateľov, kolegov, známych, aby pomohli našej škole. O potrebné tlačivá môžete požiadať telefonicky alebo elektronicky. Vyplnené a podpísané tlačivá môžete poslať poštou, doniesť ich osobne zamestnancovi školy alebo priamo odniesť na daňový úrad.

Kontakty: milada.zabkova@gmk-bb.sk

Veľmi pekne Vám ĎAKUJEME!

OZ EDUKA pri Gymnáziu
            Údaje:

Právna forma: Občianske združenie

Sídlo: Mládežnícka 4282/51, 974 04 Banská Bystrica

• Milí maturanti!

10. 3. 2021

Rozhodnutím OÚ v B. Bystrici bol schválený termín ÚFIČ MS v roku 2021 v termínoch:

Končiace ročníky: V.A,B,C - 10. - 14. mája 2021.
            Štvrté ročníky: IV.A,B,C - 14. - 17. júna 2021.

Na určenie termínu PFIČ čakáme na rozhodnutie MŠVVaŠ SR - predpokladá sa termín: od 12. apríla 2021.

Termín EČ MS bol ministerstvom zrušený.
            Koordinátorka MS - PaedDr. Lenka Majerová

• Aktuálne informácie pre uchádzačov

2. 3. 2021

Aktuálne pre uchádzačov, ich zákonných zástupcov a výchovných poradcov a triednych učiteľov na základných školách

Termín na doručenie prihlášok na štúdium na Gymnázium M. Kováča:

16. apríl 2021

(Spravidla ich hromadne odosielajú základné školy, ale je možné riešiť doručenie aj individuálne.)

Prihlášky môžu podať zákonní zástupcovia žiakov 8. a 9. ročníka.
            Na jeden konkrétny študijný odbor je možné podať iba jednu prihlášku.
            Na Gymnáziu Mikuláša Kováča máme otvorené dva študijné odbory – slovensko-španielske štúdium a slovensko – čínske štúdium, k nám  je teda možné podať si

dve prihlášky.

Presný postup nájdete na našej webovej stránke v časti Pre uchádzačov.