• Slovenské olympijské a športové múzeum

14. 12. 2022

Dňa 13.12.2022  sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie do Slovenského olympijského a športového múzea v Bratislave. Túto exkurziu sme uskutočnili v rámci Programu OVEP -  vzdelávanie o olympijských hodnotách ( vyhlásené MŠVVaŠ – sprievodca školským rokom 2022/2023 )

Po príchode do Bratislavy sme sa presunuli do Domu športu, kde sídli aj spomenuté múzeum. V rámci prehliadky sme mali možnosť vidieť zaujímavé exponáty priamo od úspešných slovenských olympionikov. Pútavosť prehliadky nám doplnil sprievodca, ktorý žiakov oboznámil s históriou jednotlivých exponátov, ako aj stručným prierezom úspechov uvedeného športovca. Keďže žijeme v 21. storočí prehliadka bola obohatená aj o interaktívne prvky a videá. Na záver prehliadky si žiaci overili svoje nadobudnuté vedomosti formou kvízu a úspešní riešitelia získali odmenu v podobe proteínovej tyčinky a hokejového zápasu na trenažéri.

Ďakujeme za túto možnosť.

• MIX – skok do diaľky, Krajské kolo

14. 12. 2022

Dňa 09.12.2022 ( piatok ), sme sa zúčastnili Krajského kola v Mix skoku do diaľky. Vytvorili sme dve družstvá. A to:

A                                            B
            1.Štefan Godžák                    1.Andrea Jančová
            2.Patrik Cibuľa                       2.Simon Tršo
            3.Alexandra Bríšová              3.Tristan Kaliský

Súťaže sa zúčastnilo až 15 družstiev z rôznych kútov Kraja ( Historicky najviac družstiev). Naši žiaci podali neskutočné výkony a oplatilo sa. Tím A skončil na 2. miesteTím B na krásnom 5. mieste.

Všetkým ďakujem za úžasný športový zážitok a z celého srdca im GRATULUJEM !!!

• Oznam vedúcej ŠJ.

6. 12. 2022

Ceny stravného od 01.01.2023

Cena  obeda pre žiaka GMK je 2,80 eur

cena  stravného pozostáva z finančného limitu na nákup potravín- 5.pásmo -2,50 +0,30 eur -doplatok na réžijné náklady .

cena stravného pre zamestnancov GMK pozostáva z hodnoty celého stravného čo je 4,39 z toho 55% hradí zamestnávateľ , 0,80 tvorí soc, fond ,zamestanec platí 1,18 eur

cena stravného pre externých stravníkov je 4,39 eur